STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
INNOWATORA
„Ordo ex Chao”

Studenckie Koło Naukowe Innowatora
„Ordo ex Chao”
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1-2, pokoje 25 i 255
70-500 Szczecin

tel.: 91 48-09-412
tel.: 91 48-09-480
e-mail: ordoexchao@am.szczecin.pl

W środę 03.12.2014 roku przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Innowatora "Ordo ex Chao" odwiedzili Hasso-Plattner-Institut School of Design Thinking na Universität Potsdam (d-school). Jest to jedna z najbardziej znanych i przypuszczalnie pierwsza europejska szkoła innowacji ucząca myślenia projektowego. D-school to jednostka siostrzana do Hasso Platner Institute of Design at Stanford na Uniwersytecie Stanforda. Poczdamska szkoła powstała w 2007 roku przy wsparciu finansowym prof. Hasso Platnera. Aktualnie d-school kształci ok. 320 studentów.

Cykl szkoleniowy realizowany jest w 2 modułach (2 semestry):

  • Basic Track - uczący elementarnych zasad wykorzystania metodyki design thinking (studenci realizują projekt tygodniowy oraz dłuższe 3 i 6 tygodniowe);
  • Advanced Track -zaawansowana metodyka design thinking wykorzystana do realizacji projektów o większej skali z współudziałem przedsiębiorców, instytucji publicznych oraz organizacji non-profit.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Program jest bezpłatny dla studentów uczących się w Niemczech, natomiast studenci z innych krajów ponoszą opłatę za studia. We wspólnych zajęciach uczestniczą studenci z różnych krajów i o różnym profilu zawodowym wypracowując nową jakość i rozwiązując rzeczywiste problemy firm takich jak SAP, Wolkswagen, Siemens, Lufthansa itd. Oprócz zajęć dla studentów d-school realizuje specjalny 3 miesięczny program dla specjalistów z różnych branż:

  • Professional Track - składający się z trzech modułów (łącznie 10 dni) oraz pracy własnej nad projektami. W trakcie programu czestnicy rozwiązyują realne problemy własnych firm i instytucji. Koszt udziału dla 1 osoby to 10 000 Euro + VAT.
Ponadto d-school prowadzi kursy otwarte, realizuje projekty międzynarodowe oraz prowadzi badania w zakresie rozwijania postaw proinnowacyjnych oraz wykorzystania metodyki design thinking w różnych zastosowaniach. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przybliżającą d-school

Więcej informacji:
Oficjalna strona Hasso-PIattner-Institut School of Design Thinking
Oficjalna strona Hasso Plattner Institute of Design at Stanford

Poniżej zamieszczamy wybrane zdjęcia z wizyty studyjnej w tej jakże postępowej jednostce, gdzie myślenie out-of-the-box jest standardem. 


  

 

 

Copyright © 2013 Studenckie Naukowe Koło Innowatora „Ordo ex Chao” - Akademia Morska w Szczecinie