Dzisiaj, tj. 05.11.2013 zrealizowaliśmy kolejne zajęcia naszego Koła w ramach którego omówiliśmy istotę i znaczenie etapu definiowania problemów w procesie inwentycznego poszukiwania rozwiązań. O tym jak ważne jest poprawne zdefiniowanie problemu niech świadczą słowa Alberta Einsteina, który stwierdził w odniesieniu do sytuacji, w której jego życie byłoby zagrożone:

“If I had an hour to solve a problem I'd spend 55 minutes thinking about the problem and 5 minutes thinking about solutions.”
                                                                                                                                                                                           - Albert Einstein

W ramach spotkania przedstawione zostały ograniczenia naszego postrzegania wynikające z braku pełnej informacji o problemie, stereotypów w mysleniu i nastawienia analityka w czasie oceny sytuacji. Poznaliśmy metody 6 kapeluszy Edwarda DeBono, metodę odwrócenia, pain-gain map oraz metodę SWOT. W drugiej części naszego spotkania omawialiśmy planowane w najbliższym czasie projekty, które możemy realizować w ramach prac Koła "Ordo ex Chao".