Dnia 02 czerwca br. ambasador USA w Polsce, pan Stephen Mull gościł w Akademii Morskiej w Szczecinie. Podczas wizyty spotkał się z władzami uczelni, zwiedzał laboratoria badawcze i dydaktyczne oraz rozmawiał nt. transferu technologii morskich. Spotkanie zakończyło się konferencją prasową, podczas której Ambasador pogratulował inwestycji w rozwój elektrowni słonecznych na Pomorzu Zachodnim oraz wskazał na istotną rolę naszej uczelni w kształceniu kadr dla krajowego sektrora energetycznego. Przypomnijmy, że Amerykańska Misja w Polsce jest partnerem merytorycznym festiwalu myslenia projektowego Design Thinking Week, którego współorganizatorem na terenie Szczecina jest nasze Koło.