W sobotę 7 listopada odbywa się drugi ze szczecińskich warsztatów, tym razem skierowany do społeczności lokalnej powiatu polickiego. Uczestnicy zmierzą się z wyzwaniem "Jak poprawić komunikację starostwa powiatowego z mieszkańcami z wykorzystaniem narzędzi promocyjnych i informacyjnych?". Warszaty prowadzone są przez Dorotę Idziaszczyk i Leszka Chybowskiego z Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Michała Twardochleba z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Podobnie, nad potrzebą lokalnej społeczności pochyla się dziś Kraków i pracuje nad przeprojektowaniem placu Na Stawach oraz Poznań pracując nad zagadnieniem stawianym przez Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną. Lublin realizuje warsztatySPOŁECZNI, KREATYWNI, INNOWACYJNI I PRZEDSIĘBIORCZY ukierunkowany na rozwój twórczego myślenia projektowego, a Wrocław „Bogactwo Nadodrza – przeżyj to sam!”  - nad zagadnieniem przyciągnięcia do dzielnicy Nadodrze mieszkańców Wrocławia oraz turystów. Warsztaty odbywają się także dziś w Warszawie.