Odpowiedź na pytanie "jak w oparciu o analizę potrzeb odbiorcy końcowego wytworzyć innowacyjne rozwiązanie?" jest niezwykle trudna. Dlaczego? Dlatego, że klient ma rożnego rodzaju potrzeby, wśród których są takie, które potrafi wyartykułować i takie których nie umie. Klient prawie zawsze nie do końca wie czego chce, a dodatkowo jeśli nawet chce wiele, to nie za wiele jest gotów zapłacic. Jak optymalnie dobrać opcje produktu aby wpisać się w potrzeby klienta i jednocześnie było to rozwiazanie innowacyjne i konkurencyjne cenowo wzgledem produktów alternatywnych? W odpodzi na to pytanie mogą byc pomocne dwa modele potrzeb klienta: model Kano i model Davida Verduyn'a (CAGE). Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików prezentujących te narzędzia.