Na spotkaniu Koła, które miało miejsce dn. 03.12.2013 zrealizowany został kolejny temat z zakresu metodyki design thinking. Omówiono istotę etapu ideation czyli generowania pomysłów. Wprowadzenie do procesu wyobrażania przeprowadził czł. Aliaksiei Basionak z wykorzystaniem modelu core - method - solution .

Przedstawił on wyniki pracy zespołu Alieksiei Basionak i Wolha Rabushka w odniesieniu do zagadnienia generowania rozwiazań dla problemu "konfliktu między mechanikami i nawigatorami". W dalszej części zrealizowane zostało praktyczne ćwiczenie z zakresu budowania map myśli (ang. mind maps) dla rzeczywistego problemu bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Oto kilka zdjęć z tego spotkania:

Alieksiei Basionak przedstawia tematykę generowania pomysłów

Model rozwiązań problemu "mechanicy kontra nawigatorzy"

Członkowie koła podczas opracowywania map myśli