STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
INNOWATORA
„Ordo ex Chao”

Studenckie Koło Naukowe Innowatora
„Ordo ex Chao”
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1-2, pokoje 25 i 255
70-500 Szczecin

tel.: 91 48-09-412
tel.: 91 48-09-480
e-mail: ordoexchao@am.szczecin.pl

Do 13 kwietnia 2015 r. można przesyłać zgłoszenia w ramach 20. edycji konkursu Grasz o staż. Konkurs skierowany jest do studentów od III roku wzwyż oraz absolwentów studiów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Laureaci konkursu uzyskają możliwość odbycia płatnych staży w firmach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Zachęcamy do aplikowania.

Czytaj więcej...

Przed nami kolejna edycja wydarzenia Famelab. Famelab to międzynarodowy konkurs który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Jeśli zrobią to rzetelnie, z charyzmą i pasją mają szansę wygrać nagrodę główną. Młodych badaczy zachęcamy do prezentacji swoich dokonań a wszystkich do oglądania ich prac.

Więcej informacji...

Do 31 stycznia 2015 r. można przesyłać zgłoszenia w ramach konkursu Student-wynalazca, którego organizatorem jest Politechnika Świętokrzyska w Kielcach. Konkurs adresowany jest do studentów studiów I, II i III stopnia, którzy są twórcami, współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego, zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym RP lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą w okresie trwania studiów.

Szczegóły konkursu...

Firma Valeo ogłosiła kolejny konkurs Valeo Innovation Challenge 2015 na innowacyjne rozwiązania dla branży samochodowej: "Valeo is offering young engineers worldwide the opportunity to create the equipment that will make cars more intelligent and intuitive by 2030. Comprising teams of two to five people, engineering students can take part by presenting a relevant, innovative project in English. The aim is to stimulate the students’ creativity, enabling them to form multidisciplinary teams. In this way, engineering students can join forces with students in the social sciences or any other scientific discipline that they think could be useful for their innovation project." Zachęcamy do udziału.

Czytaj więcej...

Liga Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu grantowego Pracownia Działań Lokalnych CSR wspomaga finansowo oraz merytorycznie projekty i przedsięwzięcia, których celem jest promowanie wiedzy o odpowiedzialnym biznesie. Termin składania wniosków: 13.11.2014. Wysokość dofinansowania: mały grant - 600 PLN oraz duży grant - 2000 PLN. O dofinansowanie przez LOB mogą ubiegać się organizacje studenckie, koła naukowe, organizacje pozarządowe działające na uczelni. Tematyka projektu musi nawiązywać do społecznej odpowiedzialności biznesu.

Czytaj więcej...

Minister Środowiska oraz Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO zapraszają do udziału w prestiżowym konkursie ECO DESIGN 2014. Zrównoważony, świadomy i odpowiedzialny design dotyczy każdej branży i dziedziny gospodarki, począwszy od tworzenia w duchu recyklingu i upcyklingu, po produkcję ekologicznych samochodów, maszyn o niskim zużyciu energii oraz budownictwo pasywne...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w IV edycji konkursu Akademicki Mistrz Innowacyjności. Do Konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace magisterski lub inżynierski obronione w terminie od 1 czerwca 2012 r. do 13 października 2014 r. na ocenę co najmniej dobrą.

Szczegóły konkursu...

Do 15 lipca 2014 r. można przesyłać zgłoszenia w ramach konkursu na tekst o tematyce związanej z innowacyjnością pt. "Jak rozwijać innowacyjność pracowników, firm i instytucji". Konkurs adresowany jest do studentów i doktorantów. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1 500 zł. Organizatorzy konkursu pokryją także koszt tłumaczenia artykułu na język angielski.

Szczegóły konkursu

Rusza rejestracja do międzynarodowego konkursu dla studentów, którzy chcą być liderami biznesu. Konkurs nosi nazwę Global Business Challenge. Zwycięzcy z Polski pojadą w sierpniu na finał do Indii. Rejestracja trwa do 26 marca br.

Czytaj więcej...

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu "Polski Wynalazek 2014!" Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł. Konkurs mający na celu promowanie innowacyjności i wynalazczości wśród Polaków jest organizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Telewizję Polskę S.A.

Czytaj więcej...

Jak opowiedzieć o dziedzinie, której arkana zgłębiasz, na żywo, na scenie? Jak sprawić, by jury i publiczność nie ziewała z nudów? To wyzwanie. Nie lada sztuką jest przekazać - w sposób przystępny i atrakcyjny - zagadnienie naukowe "nienaukowej" publiczności przy wykorzystaniu niewielkich rekwizytów, w ciągu zaledwie trzech minut. O to właśnie chodzi w konkursie FameLab® 2014.

Czytaj więcej...

Otrzymalismy ingformację o międzynarodowym konkursie dla studentów (dotyczy studentów co najmniej 2 roku) pn. "Go Green in the City " organizowanym prze Schneider Electric. Tematem konkursu jest efektywne wykorzystanie energii w mieście. Studenci mogą pojechać na eliminacje finałowe do Paryża, zdobyć pracę w Schneider Electric i zwiedzić siedziby koncernu na świecie.

Konkurs na pomysł jest inicjatywą Pro Publico Bono, organizowaną od 2009 roku przez Kancelarię Prawno-Patentową Jarzynka i Wspólnicy. Konkurs skierowany jest głównie do studentów oraz łączy w sobie możliwość rozwinięcia talentów i okazję do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie młode i kreatywne osoby do udziału w konkursie.

Na stronach Idea Connection można znaleźć informacje nt. konkursów dla zespołów, które opracują innowacyjne rozwiązania w zakresie elektroniki, ochrony środowiska, energetyki, przemysłu samochodowego i wielu innych dziedzin. Nagrody za zdobycie pierwszego miejsca wynoszą nawet 2 M$. Zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów i nie tylko... do uczestnictwa.

Czytaj wiecej...
Copyright © 2013 Studenckie Naukowe Koło Innowatora „Ordo ex Chao” - Akademia Morska w Szczecinie