STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
INNOWATORA
„Ordo ex Chao”

Studenckie Koło Naukowe Innowatora
„Ordo ex Chao”
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1-2, pokoje 25 i 255
70-500 Szczecin

tel.: 91 48-09-412
tel.: 91 48-09-480
e-mail: ordoexchao@am.szczecin.pl

Witamy na stronie internetowej Studenckiego Koła Naukowego Innowatora „Ordo ex Chao”, działającego na Akademii Morskiej w Szczecinie. Celem Koła jest pogłębianie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i umiejętności członków w zakresie kreatywnego rozwiązywania problemów technicznych i organizacyjnych w odniesieniu do układów Człowiek – Technika – Środowisko.
 

 

Koło ma w założeniu realizować cele cząstkowe takie jak:

  • rozwijanie twórczego myślenia;
  • uczenie pracy zespołowej (team building, negocjacje, management, execution);
  • uczenie praktycznego wykorzystania metod inwentycznych (Design Thinking, metoda Gordona, Philips 6/6, metoda „burzy mózgów”, 5 Whys, metoda analogii i wiele innych);
  • rozwiązywanie problemów z rożnych dziedzin;
  • stosowanie prototypowania, testowania oraz osiągnięć nauk kognitywnych;
  • współpraca z biznesem;
  • wykorzystywanie wiedzy technicznej do realizacji projektów;
  • pogłębianie kompetencji lingwistycznych w zakresie języka angielskiego.

 


 

Prace Koła są koordynowane przez absolwentów programu Top 500 Innovators, Science – Management – Commercialization na Stanford University w USA. Zdajemy sobie sprawę, iż wiele osób w środowisku akademickim chciałoby, aby utrzymywane było status quo programów studiów i finansowania nauki. W naszej opinii, jeśli nie wyjdziemy naprzeciw aktualnym trendom w zakresie kształcenia kadr i prowadzenia badań nastawionych na efekt końcowy - mierzalny w postaci zysków dla społeczeństwa i „jakości, nie zaś ilości” – to zostaniemy tam gdzie obecnie jesteśmy według wszelakich unijnych rankingów: w „ogonie Europy”.

 

Zależy nam na tym, aby wiedza, którą przekazujemy studentom była wartościowa i jak najbardziej aktualna. A to wymaga wiele pracy z uwagi na bardzo interdyscyplinarny charakter zagadnień twórczego rozwiązywania problemów. Tematyka ta dotyka zagadnień będących w centrum zainteresowania teorii eksploatacji, psychologii, socjologii, kognitywistyki, neurologii, prakseologii, ergonomii, ekonomii, teorii systemów, inżynierii produkcji i wielu innych dziedzin.

 

 

Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań, z którymi trzeba się będzie zmierzyć w tym własne słabości czy przyzwyczajenia. Trzeba porzucić indywidualizm i skoncentrować się na działaniu zespołowym. To praca u podstaw, a człowiek uczy się przez całe życie – stąd też nazwa Koła, które jest jednocześnie naszym mottem: „Ordo ex Chao” czyli porządek z chaosu.
 

Zapraszamy studentów, którzy nie lubią być bierni, znajdą czas na dodatkowe obowiązki, są otwarci i mają głowę pełną pomysłów, chcą zdobyć nowe umiejętności (m.in. praca w zespole, praca projektowa, prezentacja, argumentowanie) oraz chcą popracować kreatywnie.
 

Innowacyjność to umiejętność a nie dar !!!

stat4u
 
 
 
 
 
 
Copyright © 2013 Studenckie Naukowe Koło Innowatora „Ordo ex Chao” - Akademia Morska w Szczecinie