STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
INNOWATORA
„Ordo ex Chao”

Studenckie Koło Naukowe Innowatora
„Ordo ex Chao”
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1-2, pokoje 25 i 255
70-500 Szczecin

tel.: 91 48-09-412
tel.: 91 48-09-480
e-mail: ordoexchao@am.szczecin.pl

Prace Koła są koordynowane przez absolwentów programu Top 500 Innovators, Science – Management – Commercialization na Stanford University w USA: Dorotę Idziaszczyk i Leszka Chybowskiego. Powołanie Koła stanowi  zalążek dla stworzenia na naszej uczelni multidyscyplinarnego i interdyscyplinarnego środowiska pracy kreatywnej. Na Stanford University istnieje szkoła Design School (Hasso Plattner Institute of Design at Stanford) znana na świecie jako d.school, wykorzystuje ona stanfordzki model projektowania pn. Design Thinking. Metodyka ta znana i rozwijana przez firmy takie jak IDEO, MyNoodle czy Institute for the Future wpłynęła istotnie na powstanie, rozwój i zdobycie rynku przez produkty takich potentatów jak Apple, Converse, Coca-Cola, Amazon, FedEx itd. Pomysł opiekunów nie stanowi jednak transferu istniejącego w Stanford rozwiązania. Chodzi o wykorzystanie potencjału, jaki ma w sobie d.school, dostosowanie go do polskich realiów oraz połączenie z dobrymi praktykami projektowania, budowy i testowania prototypów, a także zasadami pracy zespołowej przy problemach wymagających innowacyjnego podejścia podczas poszukiwania rozwiązań optymalnych. 


Opiekun Naukowy
dr hab. inż. Leszek Chybowski, II of. mech okr.
adiunkt w Instytucie Eksploatacji Siłowni Okrętowych
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 48 09 412

 


Leszek Chybowski jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie, którą ukończył w 1999 r. Po ukończeniu studiów nieprzerwanie pracował jako oficer mechanik okrętowy. Rozprawę doktorską poświęconą analizie niegotowości systemów siłowni okrętowych statków typu offshore obronił w 2007 r. na Wydziale Mechanicznym Akademii Morskiej w Szczecinie. Od 2005 r. pracuje jako nauczyciel akademicki w Akademii Morskiej w Szczecinie (od 2007 - adiunkt). Prowadzi zajęcia z wielu przedmiotów zawodowych. Leszek Chybowski był i jest głównym wykonawcą, współwykonawcą oraz kierownikiem wielu projektów badawczych oraz jest ekspertem Programów Ramowych Komisji Europejskiej, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Forum Academia2Business. Jest autorem lub współautorem ponad 70 polskich i zagranicznych publikacji naukowych nt. niezawodności, bezpieczeństwa i oceny stanu systemów technicznych. Wyniki jego badań zostały zaprezentowane w ramach kilkudziesięciu konferencji. Więcej informacji: strona domowa oraz profil na LinkedIn.


Konsultant Merytoryczny
mgr Dorota Idziaszczyk
absolwentka ekonomii menedżerskiej, anglistyki
oraz podyplomowych studiów z zakresu ochrony własności intelektualnej
Dyrektor Centrum Transferu Technologii Morskich
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 91 48 09 480


Dorota Idziaszczyk od października 2011 roku pracuje w Centrum Transferu Technologii Morskich Akademii Morskiej w Szczecinie, gdzie zajmuje się wspieraniem procesu tworzenia spółek, administrowaniem procedur ochrony własności intelektualnej, monitorowaniem możliwości udziału uczelni w projektach i programach związanych z transferem technologii. Słuchaczka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu własności intelektualnej. Laureatka programu MNiSW Top 500 Innovators: Science-Management-Commercialization. Absolwentka filologii angielskiej i ekonomii menedżerskiej. Posiada doświadczenie w: realizacji projektów m-narodowych i unijnych (Programy Ramowe UE, krajowe i zagraniczne programy stypendialne, PROW, PO KL, EWT), współpracy (m-narodowej) (m. in. grupy robocze KE i Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych), organizacji wydarzeń (konferencje naukowe i m-narodowe, warsztaty, spotkania, targi). Inicjatorka szczecińskiej Nocy Naukowców i autorka pierwszych projektów na jej realizację. Szlify zawodowe zdybywała pracując m.in. w Regionalnym Centrum Transferu Technologii ZUT. Więcej informacji: profil na LinkedIn.
 

Copyright © 2013 Studenckie Naukowe Koło Innowatora „Ordo ex Chao” - Akademia Morska w Szczecinie