20 stycznia 2014 roku Studenckie Koło Naukowe Innowatora "Ordo ex Chao" zorganizowało seminarium kognitywistyczne z udziałem naukowców Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego: dr. hab. n.med Ireny Baranowskiej-Bosiackiej oraz mgr Marty Witkowskiej. Tematem przewodnim spotkania była Pamięć i jej rola w procesie twórczym".

Witkowska M.: Pamięć i jej rola w procesie twórczym.
Baranowska-Bosiacka I.: Neurometaboliczne podstawy procesów kognitywnych.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy sie jak działa mózg z punktu widzenia neurobiologa oraz psychologa, w tym: jakie są rodzaje pamięci oraz jak stymulować pamięć. W spotkaniu wzięli udział studenci i pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Oto kilka zdjeć z wydarzenia:

Plakat obwieszczający wydarzenie wyglądał tak: