Firma Valeo ogłosiła konkurs dla studentów pn: Valeo Innovation Challenge. W skrócie, chodzi o wymyślenie i wykonanie (w grupie 2-5 osób) jakiegoś innowacyjnego rozwiązania, które będzie można wdrożyć do samochodów w roku 2030. Typ produktu/systemu jest dowolny - może więc być to projekt mechaniczny, elektroniczny, informatyczny itd.

W pierwszej fazie zgłasza się opis projektu i w przypadku jego zakwalifikowania otrzymuje się 5k€ oraz 20 tygodni na rozwój, który ma zakończyć się zaprezentowaniem funkcjonalnego prototypu. Zwycięska drużyna otrzymuje do podziału 100k€, więc jest się o co bić. Propozycja jest ciekawa i daje szanse pokazania się na szczeblu międzynarodowym. Oczywiście dla uczestników znalezienie zatrudnienia w dowolnie wybranym zakładzie Valeo na świecie będzie już czystą formalnością.

Osoba odpowiedzialna, która może udzielic dodatkowych informacji to: michal.jaskiewicz(at)valeo.com.
Zachęcamy do udziału wszystkich studentów.

Szczegóły: https://valeoinnovationchallenge.valeo.com/