STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE
INNOWATORA
„Ordo ex Chao”

Studenckie Koło Naukowe Innowatora
„Ordo ex Chao”
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1-2, pokoje 25 i 255
70-500 Szczecin

tel.: 91 48-09-412
tel.: 91 48-09-480
e-mail: ordoexchao@am.szczecin.pl

Efektywność i kreatywność zespołów to niezmiernie ważne elementy sukcesu w biznesie czy nauce. Co zrobić, aby Twój zespół przekształcił się w zespół wypracowujący oryginalne rozwiązania i unikatowe idee? Jak zwiększyć kreatywność zespołu? Jakie metody stosować i jak robić to dobrze? Na te pytania odpowie szkolenie „Let’s work together”, które odbędzie się 16 listopada 2015 r. w Technoparku Pomerania, w godzinach 15.30-18.00.

W dniach 27 października do 02 grudnia 2015 na platformie e-learningowej NovoEd realizowany będzie kurs doskonalący praktyczne wykorzystanie metodyki Design Thinking pn. "Design Kit: Prototyping". Organizatorami są +ACUMEN oraz IDEO.org. Kurs stanowi rozwinięcie zagadnień zrealizowanych podczas szkolenia "Design Kit: The Course for Human-Centered Design". Zachęcamy do udziału.
 


Design Kit: Prototyping
 od IDEO.org na Vimeo.

Na e-learningowej platformie Novoed można rejestrowac się do udziału w kolejnej edycji kursu on-line pt. Design kit: the course for human-centered design organizowany przez +ACUMEN oraz IDEO.org. Kurs zaczyna się 12 maja 2015 i trwa do 06 lipca 2015. Natężenie pracy to ok. 4-5 h/tydzień. Kurs jest darmowy, a wszyscy uczestnicy otrzymują zaświadczenie uczestnictwa. Rejestracji można dokonać w terminie do 02 czerwca 2015. Zachęcamy do udziału.

Platforma Iversity informuje o zbliżającym się terminie rozpoczęcia e-learningowego kursu Design Thinking - 2nd iteration. Kurs rozpoczyna się za 2 miesiące. Prowadzącym jest prof. Oliver Szasz i inni. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Istnieje możliwość darmowego uczestnictwa zakończonego potwierdzeniem udziału lub podejścia do egzaminu i zakupu certyfikatu.

Czytaj więcej...

University of Virginia po raz kolejny organizuje darmowy e-learningowy 4-tygodniowy kurs "Design Thinking for Business Innovation". Nauka realizowana jest poprzez platformę Coursera. Po ukończeniu szkolenia możliwe jest uzyskanie płatnego poświadczenia uczestnictwa. Zachęcamy do udziału w szkoleniu.

Czytaj więcej...

+ACUMEN we wspoółpracy z IDEO.ORD zapraszają na kolejny darmowy kurs on-line doskonalący wykorzystanie praktyczne metodyki design thinking:DESIGN KIT: THE COURSE FOR HUMAN-CENTERED DESIGN Szkolenie trwa w okresie: 09.02-03.04.2015 roku. Wymagane tygodniowe obciążenie to 4-5h. Zadania realizowane są w 2-6 osobowych zespołach. Zarejestruj się już dziś!

Więcej informacji...

Biuro Karier zaprasza studentów Akademii Morskiej w Szczecinie na bezpłatne szkolenie pt: "Komunikacja w miejscu pracy z uwzględnieniem aspektu międzykulturowego". Trening przeznaczony jest dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje komunikacyjne w kontekście budowania relacji w miejscu pracy, z uwzględnieniem specyfiki środowiska pracy absolwenta Akademii Morskiej. Zajęcia uwzględniają aspekt międzykulturowy, który zazwyczaj stanowi poważną barierę komunikacyjną w organizacjach. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają specyfikę komunikacji w środowisku wielokulturowym, w tym trudności wynikające z różnic kulturowych i możliwe sposoby ich przezwyciężania. Zachęcamy do udziału!

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego - Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości - Studencki Klub Przedsiębiorcy organizują 21 edycję darmowych szkoleń dla studentów i anbsolwentów szczecińskich uczelni, którzy chcą rozpocząć własny biznes. Serdecznie zapraszamy. Strona organizatora: www.zsrg.szczecin.pl Więcej informacji po rozwinięciu newsa.  Zachęcamy do uczestnictwa.

Uniwersytet Cincinnati po raz kolejny zaprasza do udziału w darmowym kursie pt."Innovation and Design Thinking". 7-tygodniowy kurs jest zupełnie bezpłatny, prowadzony jest w systemie e-learningu i rozpoczyna się w październiku 2014 roku. Wszystkie materiały dostępne są poprzez platformę szkoleniową. Kurs prowadzą profesorowie Drew Boyd i Jim Tappel. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dodatkowe informacje: http://www.uc.edu/distance/mooc/innovation.html

+ACUMEN we współpracy z IDEO.org zaprasza na darmowy 7-tygodniowy kurs online DESIGN KIT: THE COURSE FOR HUMAN-CENTERED DESIGNKurs trwa od 14.10.2014 do 09.12.2014, zajmuje ok. 5h pracy tygodniowo i wymaga pracy zespołowej w grupach 2-6 osób. Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia o uczestnictwie. W przypadku zainteresowania kursem prosimy o kontakt z Naszym Kołem, pomożemy w koordynacji składów zespołów. Zapraszamy.

 

Dodatkowe informacje: novoed.com oraz plusacumen.org

W poniedziałek 16.06.2014 roku w Sali Senatu w godzinach 14:00-18:00 przeprowadzone zostały warsztaty z praktycznego wykorzystania narzędzia wspomagajacego realizacje przedsięwzięć pod nazwą Business Model Canvas. Zajęcia prowadziła Agnieszka BanrowskaFoundation Innovation Centre FIRE. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły robocze. W jednym z nich aktywnie działali członkowie Koła pracując wspólnie z dr.inż. Zenonem Grządzielem, dr inż. Boguszem Wiśnickim oraz Opiekunem Naukowym Koła. Tematem rozwijanym przez nasz zespół jest "Podwodny zespół prądotwórczy" opracowany przez prof. Bolesława Kuźniewskiego. Organizatorem wydarzenia było CTTM.

Biuro Karier w ramach VI Konkursu Fotograficznego pt. „Morski Szczecin w obiektywie studentów AM” zaprasza zainteresowanych studentów na warsztat pt. „Jak zrobić dobre zdjęcie?" - spotkanie poprowadzi - Dariusz Gorajski - fotoreporter Kuriera Szczecińskiego. Organizator prosi o przyniesienie własnych zdjęć oraz aparatów fotograficznych. Liczba miejsc ograniczona.

Niniejszym informujemy, iż w Szczecinie organizowany jest kolejny cykl szkoleń w ramach Studenckiego Klubu Przedsiębiorcy. Uczestnictwo jest bezpłatne. Spotkania są bardzo ciekawe i cieszą się dużym zainteresowaniem. Liczba miejsc jest ograniczona a zgłoszenia przyjmowane są do 9 maja br.

Do 30 marca br. trwają zapisy na bezpłatny internetowy 7-tygodniowy kurs Human-Centered Design for Social Innovation organizowany przy wzpółpracy ze światowym pionierem Design Thinking firmą IDEO. Kurs kończy sie wydaniem zaświadczenia uczestnictwa. Zachęcamy do udziału wszystkich chcacych bezpłatnie poszerzyć swoją wiedze w zakresie antropocentrycznego myślenia projektowego.

Zapisy na kurs...

Na e-lerningowej platformie NovoEd rozpoczęły się zapisy na darmowy 5-tygodniowy internetowy kurs Design Thinking Action Lab organizowany przez Leticię Cavagnaro, PhD z Hasso Plattner Institute of Design at Stanford (d.school). Zajęcia trwają od 22 lipca do 26 sierpnia i oparte są na zespołowej pracy multidyscyplinarnej oraz praktycznym rozwiązywaniu zadań z wykorzystaniem stanfordzkiej metodyki myślenia projektowego. Kurs kończy się wydaniem odpowiedniego zaświadczenia. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału.

Zapisy na kurs... 

Copyright © 2013 Studenckie Naukowe Koło Innowatora „Ordo ex Chao” - Akademia Morska w Szczecinie